\ Dyskusyjny Klub Książki - Miejska Biblioteka Publiczna w Redzie

Dyskusyjny Klub Książki

Dyskusyjne Kluby Książki  działają  w województwie pomorskim od 2007 roku. Obecnie ich liczba przekroczyła pięćdziesiąt , w tym trzy  działające w aresztach śledczych i więzieniach.  W tej imponującej liczbie ponad pięćdziesięciu  klubów jest też działający od stycznia 2012r. w redzkiej bibliotece.

DKK jest pomysłem opartym na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których  zwykli czytelnicy mogą spotykać się, by dyskutować o przeczytanych książkach, wymieniać poglądy, tworzyć wspólnotę społecznościową w realnym świecie opartą na  czytaniu.  To z kolei powinno służyć podniesieniu jakości czytelnictwa, popularyzowaniu słowa pisanego na papierze oraz kreowaniu mody na czytanie książek dla przyjemności, wiedzy oraz jako alternatywy wobec tego, co proponują: telewizja, Internet, blogi, tabloidy oraz inna rozrywka o charakterze popularnym, masowym. DKK ma charakter otwarty, dlatego uczestniczyć może każdy, a Instytut Książki  zapewnia klubowiczom egzemplarze omawianej lektury.

Zapraszamy, bo jak mówi Andrzej Stasiuk: „ Literatura oferuje inne światy, większe życie. To podnieta dla umysłu, coś w rodzaju wódy, narkotyków, erotyzmu. Ożywia umysł i świat,…”*

*Stasiuk A., „Czytanie wystrzeli cię w kosmos”, w: „Gazeta Wyborcza” z 13. 06.2011 r. , str. 18-19.

Ewelina Roszman
/moderatorka DKK
w MBP w Redzie/

bądź na bieżąco

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Redzie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonano w Redzie