\ "Z książką na start" - Miejska Biblioteka Publiczna w Redzie

„Z książką na start”

26 sierpnia

2016

„Z książką na start”

„Z książką na start” – Projekt organizowany przez Fundację Metropolia Dzieci, od września 2016 roku będzie realizowany przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Derdowskiego w Redzie.

Koordynatorzy projektu odwiedzają przedszkola i zapraszają dzieci i ich rodziców do odwiedzenia biblioteki. Dziecko, przystępując do akcji, otrzyma darmowy Pakiet Startowy, a w nim Paszport Młodego Czytelnika, do którego będzie wbijana pieczątka za każdym razem, gdy odwiedzi jedną z bibliotek biorących udział w projekcie i wypożyczy książkę. Gdy uzbiera określoną regulaminem liczbę pieczątek, otrzyma imienny dyplom. W skład Pakietu Startowego wchodzi też inny, niezwykle ważny element – książka dopasowana do wieku i zainteresowań Młodego Czytelnika. Na dobry start. Warto pamiętać, że dla wielu dzieci będzie to ich pierwsza własna książka (!)

Projekt kierowany jest do dzieci w wieku 0-6 lat, ale tak naprawdę grupą docelową są rodzice, celem akcji jest bowiem to, aby dzieci i rodzice spędzali czas razem. Organizatorom zależy na tym, aby mniej czasu spędzali przed telewizorem i komputerem i wyszli razem  z domu lub spędzili w nim czas, ale w sposób mądry i kreatywny. Jednym z takich sposobów jest wspólne wyjście do biblioteki, a następnie czytanie książek, które stwarza okazję do nawiązania bliskich relacji, rozmów o książkach i ich bohaterach, jak również rozwija kreatywność u dzieci dzięki obcowaniu z książką, światem fantazji, bohaterów realnych i wykreowanych, co niewątpliwie wpłynie korzystnie na rozwój dziecka, jego wiedzę i umiejętności społeczne.

Plakat_A3_z_Ksiazka_na_start_Reda

Plakat Reda

 

bądź na bieżąco

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Redzie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonano w Redzie