\ "TATUAŻ" W WYKONANIU TEATRU "MORALITET" - Miejska Biblioteka Publiczna w Redzie

„TATUAŻ” W WYKONANIU TEATRU „MORALITET”

26 kwietnia

2016

„TATUAŻ” W WYKONANIU TEATRU „MORALITET”

16.05 godz. 10:00 – Spektakl teatralny „Tatuaż” w wykonaniu Teatru Moralitet, skierowany dla młodzieży gimnazjalnej

Sympatyczne przedstawienie pełne humoru ale i skłaniające do głębokich przemyśleń – co w życiu jest najważniejsze? Kult pieniądza, władzy i pięknego wizerunku w dzisiejszych czasach przesłania wartości duchowe. Ważne jest by młodzi ludzie znaleźli oparcie w swych rodzicach, by ich stosunki były serdeczne i oparte na wzajemnym porozumieniu, szacunku, zaufaniu i lojalności. To pozwala na umocnienie autorytetu rodziców i na prawidłową komunikację uwrażliwiającą na problemy dzieci i młodzieży. Dzięki temu istnieje możliwość właściwej reakcji na przejawy agresji ze strony rówieśników

i zapewnienie bezpieczeństw w grupie.

Milka zakochuje się bez pamięci. Jej wybrankiem okazuje się być chłopak, który prześladuje i gnębi uczniów szkoły do której uczęszcza Milka

oraz jej przyjaciela i przyjaciółkę. Jednak dziewczyna nie ma świadomości tej sytuacji. Idealizuje swojego wybranka i nie chce wierzyć swoim przyjaciołom w  te oskarżenia. Co więcej – w imię miłości postanawia wykonać sobie tatuaż, przez co wdaje się w konflikt z rodzicami.

Nieoczekiwanie Milka staje się świadkiem brutalnego zachowania swojego chłopaka, co powoduje jej diametralną zmianę postrzegania rzeczywistości.

Weryfikuje swój stosunek do rodziców i przyjaciół. Zauważa, że rodzice są bardzo zaangażowani w jej życie i pragną tylko jej dobra, a przyjaciele

są bardzo życzliwi i akceptują ją w pełni.

Milka postanawia przeciwstawić się byłemu chłopakowi i nie pozwolić na dalsze agresywne zachowania wobec jej przyjaciół.

Widowisko z uwagi na swą specyfikę przeznaczone jest dla wszystkich grup wiekowych. Nasi aktorzy są w pełni elastyczni i potrafią wspaniale zagrać zarówno dla młodszych dzieciaków jak i starszej młodzieży.

Spektakl ten porusza głównie problem brutalności i agresji wśród młodych ludzi oraz rolę rodziny w procesie wychowawczym.

zalog-serock1

bądź na bieżąco

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Redzie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonano w Redzie