\ Spotkanie z tajemnicą Pani Ming - Miejska Biblioteka Publiczna w Redzie

Spotkanie z tajemnicą Pani Ming

Spotkanie z tajemnicą Pani Ming

„Wybierz pracę, którą kochasz, i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu.”

To tylko jedna z myśli Konfucjusza, o której rozważałyśmy podczas kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki. Rozmowa toczyła się wokół powieści Erica-Emmanuela Schmitta – „Tajemnica pani Ming”.

Jest to krótka historia o tym jak pewien Francuz pojechał do Chin i pod wpływem rozmów z babcią klozetową zmienił swój stosunek do życia… Wszyscy zgodnie stwierdziłyśmy , że powieść ta wzrusza i zmusza do zastanowienia nad wieloma problemami codzienności. Uważamy, że jest to cenna pozycja, ponieważ zmusza nas do zastanawiania się nad własnym życiem i udowadnia, że czasem rozmowa z kimś, nawet obcym, może pomóc, bo pokazuje inne spojrzenie na problem.

Przeczytajcie i przypomnijcie sobie o tym, co najważniejsze w życiu.

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki we wrześniu. Do zobaczenia po wakacjach