\ Spotkanie z Andrzejem Pągowskim - 17 maja /piątek/ godz. 19:00 - Miejska Biblioteka Publiczna w Redzie

Spotkanie z Andrzejem Pągowskim – 17 maja /piątek/ godz. 19:00

07 maja

2019

Spotkanie z Andrzejem Pągowskim – 17 maja /piątek/ godz. 19:00

17 maja /piątek/ o godz. 19:00 zapraszamy w ramach Biesiad Literackich na spotkanie autorskie z Andrzejem Pągowskim, artystą grafikiem, autorem około tysiąca plakatów zapowiadających sztuki teatralne, filmy, festiwale sztuk oraz konkursy piosenek, absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu.

ANDRZEJ PĄGOWSKI

Jest   jednym  z  największych   mistrzów  polskiego  plakatu  a  jego  prace  na  zawsze  zrosły  się z filmami m.in. Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Kieślowskiego, Juliusza Machulskiego. Trafiły też do kolekcji m.in. Centrum Pompidou w Paryżu, Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie i Museum of Modern Art w Nowym Jorku. Ale Andrzej Pągowski pomagał również zaprojektować malowanie ogonów samolotów Lotu i kręcił teledyski dla polskich gwiazd. Diagnoza? Artystyczne ADHD.

„Być jak Pągowski”
Książka o przyjaciołach, rodzinie, życiu, jednak głównie o sztuce. To nie jest jedynie biografia plakacisty, to przede wszystkim genialny obraz Polski, plakatu i cenzury. Tego jak ludzie odbierają plakaty, jak odbierają metafory, erotyzm i komercję.

bądź na bieżąco

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Redzie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonano w Redzie