\ Premiera sztuki „Bo życie to bal” grupy artystycznej UTW - Miejska Biblioteka Publiczna w Redzie

Premiera sztuki „Bo życie to bal” grupy artystycznej UTW

27 lutego

2023

Premiera sztuki „Bo życie to bal” grupy artystycznej UTW

Premiera sztuki „Bo życie to bal” grupy artystycznej UTW.

W sobotnie popołudnie w redzkiej Fabryce Kultury odbyła się premiera sztuki „Bo życie to bal” grupy artystycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przygotowywanej przez cztery miesiące pod okiem Marty Kadłub i Macieja Wiznera – aktorów Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Przybyłą publiczność, w tym gości z UTW Gdynia i Wejherowo, powitał gospodarz obiektu Tomasz Wiśniewski – dyrektor Fabryki Kultury i Katarzyna Zielińska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Derdowskiego. Pani dyrektor przedstawiła historię grupy artystycznej i omówiła wpływ jej działalności na życie seniorów w Redzie.
Członkowie grupy pomagają sobie i innym seniorom żyć aktywnie. Pokazują, że na emeryturze można rozwijać zainteresowania i odkrywać nowe pasje. W grupie panuje wspaniała atmosfera, aktorzy poznają się nawzajem, nawiązują przyjaźnie. Przeżywają niesamowite przygody wspólnie z mieszkańcami i seniorami z Redy. Grupa tworzy i realizuje widowiska okolicznościowe i okazjonalne. Ze swymi przedstawieniami odwiedzają hospicja, domy dziecka i domy seniora.

Przedstawienie „Bo życie to bal” zachwyciło redzką publiczność.
W spektaklu wzięły udział panie: Beata Morawska, Danuta Dołębska, Grażyna Richert, Izabela Lubelska, Jadwiga Weber, Janina Ruszczak, Lidia Wojnarowska, Maria Pioch, Maryla Piaskowska, Teresa Łukaszewska, Urszula Szabowicz, Zofia Doering, Anna Mostek.
Na zakończenie przedstawienia były gromkie brawa
i podziękowania dla realizatorów spektaklu.

tekst i fot. Michał Kaczmarek

bądź na bieżąco

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Redzie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonano w Redzie