\ czytaj więcej... - Miejska Biblioteka Publiczna w Redzie

czytaj więcej…

18 maja

2021

czytaj więcej…

„GRAM, WIĘC CZYTAM”

Ogólnopolski konkurs na najlepszą
GRĘ PUDEŁKOWĄ
na bazie Uniwersum Dwuświata

CEL

Głównym celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa wśród młodzieży poprzez powiązanie książki z grą planszową bądź karcianą. Dodatkowo aspiracją konkursu jest budowanie u młodzieży motywacji do rozwoju kreatywności, twórczości i przedsiębiorczości. Udział w konkursie daje młodym ludziom okazję do budowania umiejętności pracy w zespole oraz prowadzenia projektu według własnych koncepcji.

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ?

W konkursie mogą brać udział zespoły od 2 do 5 osób w wieku od 10 do 24 lat. Każdy zespół musi mieć pełnoletniego Opiekuna, który potwierdza zgłoszenie zespołu, przesyłane do Organizatora.
W konkursie mogą wziąć udział też zespoły składające się wyłącznie z osób pełnoletnich, ale startują wówczas w osobnej kategorii „Dorośli”. Zespół wyznacza wówczas jednego z członków na Opiekuna.

PRZEDMIOT KONKURSU

Zespoły zgłoszone i zapisane do konkursu opracowują własną koncepcję stworzenia gry planszowej lub karcianej na bazie świata i fabuły z serii fantasy „Kroniki Dwuświata”. Koncepcja powinna minimum zawierać:

 1. Dobrze brzmiący tytuł gry
 2. Określenie czy jest to gra planszowa czy karciana
 3. Określenie dla ilu osób jest to gra (ile osób może w nią grać?)
 4. Określenie co jest celem gry, jakie są warunki zwycięstwa (np. pokonanie rywali, najszybsze osiągnięcie celu, zdobycie największej liczby punktów itp.)
 5. Wymienienie wszystkich elementów z jakich będzie składać się gra, czyli co i w ilu sztukach gracz znajdzie w pudełku (np. kostki, plansze, karty itp.)
 6. Opisanie ogólnych założeń mechaniki gry (zasady gry, tury, akcje, punkty itp.)
 7. Uargumentowanie co jest główną zaletą gry i dlaczego będzie się w nią dobrze grało, czyli na czym polega jej atrakcyjność

Wykonanie makiety lub wizualizacji gry i/lub elementów będzie dużym atutem. Zatwierdzone zespoły otrzymają do dyspozycji pliki z grafikami Kronik Dwuświata (m.in. Mapa Dwuświata, 5 postaci z powieści, dostępne ilustracje)

Wykreowana przez zespół koncepcja GRY jest przez jego członków nagrywana w formie krótkiego filmu (max do 15 minut, format mp4 lub avi), a następnie przesyłana do Komisji Konkursowej na adres: hubert@pstd.org.pl

Rekomendujemy, aby praca zespołu przebiegała według 4 Faz:
1. Przeczytanie książki
2. Omówienie koncepcji gry przez zespół i zanotowanie najważniejszych pomysłów
3. Przygotowanie się do nagrania prezentacji (wykonanie makiety, ustalenie scenariusza filmu, podzielenie się rolami itp.)
4. Nagranie filmu i wysłanie go do Komisji Konkursowej

PLANOWANY PRZEBIEG KONKURSU

Konkurs przebiega w dwóch etapach:

Etap 1. Zgłoszenie i ocena przez Komisję konkursową filmów nadsyłanych przez zespoły

Etap 2. Plebiscyt internetowy wybierający najlepszą koncepcję spośród tych, które zostały nominowane do II etapu przez Komisje konkursową.

Zgłoszenie krok po kroku:

 1. Zespól zgłasza się do konkursu wypełniając formularz (na stronie pstd.org.pl/index.php/konkurs lub papierowy podczas spotkania z Pawłem Kopijerem, autorem trylogii Mitrys). Wymagany podpis pełnoletniego Opiekuna zespołu.
 2. Przedstawiciel Komisji Konkursowej oddzwania (odpisuje) na dane kontaktowe Opiekuna zespołu, podane w zgłoszeniu, by potwierdzić przyjęcie do konkursu i podpowiedzieć technicznie jak sprawnie opracować koncepcję.
 3. Zespół opracowuje swoją koncepcję GRY, wykonuje ewentualne jej makiety/elementy i nagrywa filmik, na którym członkowie zespołu opowiadają o GRZE, prezentując ją z jak najlepszej strony, a następnie filmik wysyłają na adres mail Komisji Konkursowej
 4. Komisja ocenia wszystkie nadesłane filmiki i wybiera 5 lub 10 do drugiego etapu – te wybrane są publikowane na Fanpage’u autora Trylogii Mitrys, Kroniki Dwuświata oraz grupie dyskusyjnej Książki Fantasy.
 5. Internauci głosują na poszczególne filmiki, wybierając tym samym w fanowskim plebiscycie ten, który zwycięża cały konkurs.
 6. Wyniki konkursu są ogłaszane w mediach, zwycięzcy otrzymują nagrody.

Termin nadsyłania zgłoszeń zespołów konkursowych – do 30 września 2021
Termin nadsyłania filmów prezentujących koncepcje do konkursu – do 30 października 2021
Wyłonienie finalistów – do 5 listopada 2021
Prezentacja filmów z koncepcjami finalistów – do 25 listopada 2021
Rozstrzygnięcie konkursu – do 30 listopada 2021

PAKIET STARTOWY

Każdy z zespołów konkursowych uzyskuje materiały graficzne już na wstępie przy przyjęciu zgłoszenia zespołu (głównym zastosowaniem Pakietu Startowego jest potencjalne przygotowanie makiety gry oraz samej prezentacji):

1. Grafiki

2. Komplet Kart 6 Postaci

3. Dwie wersje Mapy Dwuświata

4. Bezpłatny e-book dowolnego formatu /papierowa wersja dostępna w miejscowej bibliotece/

NAGRODY

Każdy z finalistów otrzyma:

 1. Bezpłaty audiobook wydawnictwa Saga Egmont z książką „Mrok we krwi”
 2. Koszulkę T-shirt z grafiką Kronik Dwuświata.
 3. Nagrody ufundowane przez Sponsorów (zgodnie z ich kontraktowaniem)

Zwycięski zespół:

 1. Otrzyma zestaw książek ze specjalną dedykacją Autora wraz z fanowskimi gadżetami
 2. Zostanie zaproszony do wywiadu publikowanego w sieci
 3. Możliwość wspólnej rozgrywki w GRĘ z autorem Trylogii Mitrys, Kroniki Dwuświata, Pawłem Kopijerem

Biblioteka, pod której opieką zgłosi się i nadeśle projekty największa liczba zespołów konkursowych, będzie miała możliwość zorganizować bezpłatne warsztaty z obszaru rozwoju kreatywności.

ORGANIZATOR

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie PSTD. Przewodniczącym Komisji konkursowej jest agent wydawniczy, Hubert Skoczek. W skład Komisji Konkursowej wchodzą przedstawiciele firm wydających książki i gry.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ?

Zgłoszenia zespołu do udziału w konkursie można dokonać:

 • poprzez wypełnienie formularza na przygotowanej stronie stowarzyszenia (w trakcie przygot.)
 • poprzez przekazanie formularza na którymś ze spotkań autorskich Pawła Kopijera
 • przesłanie formularza na adres przewodniczącego komisji konkursowej hubert@pstd.org.pl

Uczestnicy zarejestrowani w konkursie przesyłają prezentację swojego pomysłu na adres mailowy Przewodniczącego Komisji konkursowej: hubert@pstd.org.pl w formie nagrania video

 

Formularz zgłoszenia do konkursu GRAM, WIĘC CZYTAM

 

bądź na bieżąco

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Redzie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonano w Redzie