\ Biesiada Literacka z Jackiem Cyganem - 22.06.2018 - Miejska Biblioteka Publiczna w Redzie

Biesiada Literacka z Jackiem Cyganem – 22.06.2018

01 czerwca

2018

Biesiada Literacka z Jackiem Cyganem – 22.06.2018

22 czerwca /piątek/ o godz. 17:00 zapraszamy w ramach Biesiad Literackich na spotkanie z Jackiem Cyganem, autorem książki „Życie jest piosenką”,  autorem tekstów piosenek, poetą, scenarzystą, autorem musicalowym, jurorem i organizatorem festiwali muzycznych, członkiem kapituły Nagrody Literackiej im. Leopolda Staffa, Kawaler Orderu Uśmiechu.

Jego piosenki od lat śpiewają najlepsi polscy wokaliści, a wraz z nimi cały kraj. Bez niego Edyta Geppert nie zadebiutowałaby tak wspaniale piosenką „Jaka róża taki cierń”, Grażyna Łobaszewska i Staszek Sojka nie odkryliby przed nami, że „Czas nas uczy pogody”, a Ryszard Rynkowski nie namawiałby nas, byśmy „Wypili za błędy”. Edyta Górniak ze swoim utworem „To nie ja” nie odniosłaby tak spektakularnego sukcesu na konkursie Eurowizji, Andrzej Zaucha nie czarowałby nas swoim „C’est la vie”, a Maryla Rodowicz nie powiedziałaby nam, że są wśród nas „Łatwopalni”. Nie byłoby też najpopularniejszych przebojów zespołu Kombi, ani „Dyskoteki pana Jacka”, na której wychowało się całe pokolenie młodych ludzi.

Książka Jacka Cygana „Życie jest  piosenką”  to osobista, sentymentalna podróż w przeszłość. Autor z wdziękiem i humorem opowiada o powstawaniu swoich najlepszych tekstów, tworząc ciekawe portrety najpopularniejszych polskich artystów. Wszystko to składa się na fascynujący obraz długiej epoki w polskiej muzyce.

 

bądź na bieżąco

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Redzie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonano w Redzie