\ 6 kwietnia /sobota/ godz. 16:00 - Spotkanie z Wojciechem Mannem - Miejska Biblioteka Publiczna w Redzie

6 kwietnia /sobota/ godz. 16:00 – Spotkanie z Wojciechem Mannem

20 marca

2019

6 kwietnia /sobota/ godz. 16:00 – Spotkanie z Wojciechem Mannem

Zapraszamy 6 kwietnia /sobota/ o godz. 16:00, w ramach cyklu Biesiady Literackie 2019 na spotkanie autorskie z Wojciechem Mannem – polskim dziennikarzem muzycznym, satyrykiem, aktorem, pedagogiem, autorem tekstów piosenek.

WOJCIECH MANN – polski dziennikarz muzyczny, satyryk, aktor, pedagog, autor tekstów piosenek. W radiu zadebiutował mając zaledwie 17 lat. Związał się wtedy z lokalną Rozgłośnią Harcerską. Wojciech Mann studiował filologię angielską na Uniwersytecie Warszawskim.

Już w czasie studiów, w 1967 r., rozpoczął współpracę z Programem Trzecim Polskiego Radia, która trwa do dziś. Prowadził w niej wiele oryginalnych, autorskich audycji.

W  latach  70.  Mann  rozpoczął  współpracę  z  Programem II Telewizji Polskiej,   a  między  1977a 1982 r. kierował Redakcją Rozrywki. Wraz z Janem Chojnackim prowadził pierwszy w telewizji polskiej program poświęcony muzyce rockowej, „Non Stop Kolor”. Współtworzył także programy „Mądrej głowie…”, „Za chwilę dalszy ciąg programu”, „Bardzo ostry dyżur”. Od 1994 r. Mann prowadzi „Szansę na Sukces”.

W latach 90. wraz z Krzysztofem Materną współtworzył talk show „MdM”. Wojciech  Mann  od  wielu  lat  współpracuje z „Dużym Formatem” „Gazety Wyborczej”. Tworzy rubrykę „Monday Manniak”, na potrzeby której tłumaczy teksty zagranicznych piosenek.

„Artysta. Opowieść o moim ojcu”

Kazimierz Mann we wspomnieniach syna to człowiek niezależny, zbuntowany wobec peerelowskiej rzeczywistości, zawsze na pierwszym miejscu stawiający najbliższych.

Dzięki emocjonalnemu, choć nie pozbawionemu poczucia humoru językowi Artysta to wzruszająca i zabawna opowieść o niezwykłym człowieku, jego talencie i poruszających wyobraźnię dziełach, a także o sile pamięci i rodzinnych więziach.

bądź na bieżąco

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Redzie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonano w Redzie